Svaz školkařů na „Podzimní Floře Olomouc“ Hortikomplex 2022

Stejně jako i v minulých letech se Svaz školkařů zúčastnil Podzimní Flory Olomouc – Hortikomplex, kde propagoval své členy, české producenty okrasných, ovocných a lesních rostlin, kteří používají ochrannou známku „Česká rostlina“. Zapojili jsme se do celovýstavní soutěže pro děti a jejich doprovod. Děti ve dvou věkových kategoriích odpovídali na otázky a mohli vyhrát rostliny od našich členů. V tomto roce to byly netřesky z Botanického zahradnictví Ing. Jana Holzbecherová a borůvky z firmy Jan Holub. Na výstavu a poznávání stromů a keřů poskytli rostliny firmy Horák a synové a školky Lesů města Brna. Všem tímto děkujeme za pomoc při realizaci a těšíme se na spolupráci s ostatními členy a školkaři na propagaci jejich přínosné činnosti pro naši krajinu, zahrady a les. Nemalé poděkování patří studentkám z České zemědělské akademie Mělník a Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, které se věnovaly malým i velkým návštěvníkům našeho stánku.

Všem vám přeji krásný advent a těším se na setkání na školkařských dnech v únoru 2023.

Václav Hurt, tajemník Svazu školkařů České republiky

Obrázky od dětských návštěvníků a několik fotografií z výstavy.

Foto 1 (jpg, 361 KB)
Foto 2 (png, 3 MB)
Foto 3 (png, 6 MB)
Foto 4 (jpg, 186 KB)