Den zelené burzy 2017

Den zelené burzy 2017

Teploměr na palubní desce ukazuje venkovní teplotu -14 °C. Jsou 4 hodiny ráno. Plně naložená nákladní auta s rostlinami čekají před branou brněnského BVV. Někteří z nás mají za sebou již několikahodinovou noční jízdu autem.

Takto začíná ZELENÁ BURZA. Jediná kontraktační výstava tuzemského školkařského materiálu v České republice.

Než se otevřou brány pro návštěvníky, čeká nás více než 5 hodin práce. Plochy vystavovatelů jsou již rozměřeny. V hale je 10 °C, ale při najíždění dodávek teplo rychle vyprchává. Nastupuje technika, vykládání aut, instalace expozic. Každý již ví, co má dělat. Po třech měsících intenzivní práce nastává den D, 11. leden 2017. Letos už je to šestý rok, co se takto potkáváme.

 

Ptáte se, proč to všechno děláme? Chceme ukázat, že umíme u nás doma vypěstovat kvalitní rostliny, které jsou zvyklé na naše klimatické podmínky, jsou ošetřeny přípravky na ochranu rostlin povolenými v České republice a stojí za nimi konkrétní pěstitel. Zahradník – školkař, člověk vzdělaný v oboru, na kterého se můžete obrátit s jakýmkoliv problémem týkající se následného pěstování.

Kdo může vystavovat? Se svými výpěstky se mohou zúčastnit výstavy pouze členové Svazu školkařů ČR. S doprovodným materiálem pro zahradnickou praxi i firmy, které nejsou v naší členské základně.

Proč v lednu? Termín je vždy stanoven před začátkem jarní sezóny. Dokážeme s předstihem vyřizovat objednávky odborných návštěvníků za zvýhodněnou cenu.

Kdo je to odborný návštěvník? Jsou to majitelé prodejních zahradnictví, zahradních center, realizátorských firem, správci veřejné zeleně, zaměstnanci odborů veřejné zeleně, případně jiné firmy zabývající se touto „zelenou“ činností. Každý z nich je vítán a za vstup nic neplatí.

Co je hlavním cílem akce? Podpora domácí produkce okrasných dřevin, zvýšení prodejnosti českých výpěstků z českých školek a zvýšení povědomí o kvalitním českém školkařském materiálu. Na výstavě tak potkáte pouze 100% českých výpěstků.

 

V 10 hodin dopoledne se otevírají brány pavilonu B. To už je vše nainstalováno, zameteno, halou voní jehličí, řízky a guláš. První návštěvníci zvědavě vstupují do haly. U registračního stánku obdrží po vyplnění malého dotazníku katalog vystavovaných rostlin řazený po firmách. K tomu tužku na poznačení objednávek a může se začít. Ti, co se předregistrovali přes internet na stránkách www.zelena-burza.cz, dostávají navíc malou krabičku belgických pralinek a pár dní před výstavou jsme jim mailem zaslali abecední katalog vystavovaných rostlin. Řady školkařského materiálu mají 80 metrů a je jich 21. Prohlídka zabere několik hodin. Potkávají se staří známí, povykládá se. I nějaká ta zdravotní čtvrtka se vypije, aby se zima v hale dala lépe snášet. Na konci celé expozice čeká stánek pro zahřátí i občerstvení. Vše je zdarma a výběr jídel vydrží až do pozdního odpoledne.

35 vystavovatelů s rostlinným materiálem a 11 s doplňkovým pomalu končí náročný den. Poslední návštěvník odchází. Nastává balení. Cesta domů bude letos dlouhá. Hlásí sněhovou nadílku. Přemáhá nás spokojená únava. I přes tu velkou zimu jste přišli získat představu o jarní nabídce českého školkařského materiálu pro rok 2017.

 

Děkujeme Vám za Vaši návštěvu na ZELENÉ BURZE 2017. Doufáme, že se Vám s námi líbilo a těšíme se zase v lednu na další setkání!

 

 


ceska_rostlina

Kdo vlastně jsme? Jsme Svaz školkařů ČR. Sdružujeme profesionální pěstitele školkařského materiálu a stojíme si za kvalitou našich výpěstků. Při nákupu hledejte na rostlinách naši patentovou značku ČESKÁ ROSTLINA.

 

Nakupujte ČESKÉ ROSTLINY u svého školkaře.